TOFED’İN 2017 PROJELERİ

  • Anasayfa
  • Köşe Yazısı
  • TOFED’İN 2017 PROJELERİ

TOFED’İN 2017 PROJELERİ

22 Şubat Çarşamba günü Merkez Yürütme Kurulu toplantımızı gerçekleştirdik. TOFED Toplantı Salonunda yaptığımız MYK’da  2017’nin yol haritasını çıkardık.

Türkiye için olduğu kadar sektörümüz için de oldukça zor geçen bir yıl olarak hatırlayacağımız 2016’nın ardından ilk 2 ayını geride bıraktığımız bu yılda sektörümüzün bir nebze de olsa rahat nefes alması için neler yapılabileceğini istişare ettik ve 2017 yılı çalışma programını oluşturduk. Bu program, bu yılı yoğun bir maraton halinde geçireceğimizin de göstergesi oldu.

Bu yıl özellikle sektörde kangren haline gelen ‘TERMİNALLER’  konusu gündemimizin öncelikli maddeleri arasında yer alacak. Terminaller konusunda belediyelerin tek söz sahibi olmaması için Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Çevre Şehircilik Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Belediyeler Birliği ile birlikte yapacağımız çalışmaların ilk nüvesini oluşturduk.

Diğer taraftan 2017 yılı içinde Valilik Koordinasyonunda korsan taşımacılık ile mücadele için yine Bakanlık, Emniyet Müdürlüğü, UKOME ve TOFED’in yer alacağı bir kurulun oluşturulması gündemimizde.  Nu kurulda korsan taşımacılığın kökünü kazımak için gerek mevzuat eksikliği, gerekse uygulamadaki aksaklık ve eksiklikler masaya yatırılacak.

Bu noktada üzerinde asıl durulması gereken noktanın sektör giriş ve çıkışlar konusu olduğunu düşünüyoruz. Firmaların daha kurumsal ve güçlü olabilmesi için sektöre girişteki şartların ağırlaştırılmasının yanısıra, firmaların birleşmesi veya güç birliği için ortak taşıma organizasyonunun kurulması gerektiği konusunda hem fikiriz. Diğer taraftan acentelerin tüm seyahat biletlerini satmaları için düzenleme yapılması gereğinin de üzerinde durduk.

Uzun sözün kısası 2017 yılı sektörümüz ve TOFED için çok hareketli geçecek. Hedefimiz çalışma programımıza aldığımız her sorunun çözüme kavuşması ve sektör mensuplarımızın işlerini daha keyifli yapmalarının önünü açabilmektir.

Mevlüt İLGİN
0 Yazısı Var

BENZER YAZILAR