BİRLİKTEN ÇÖZÜM DOĞAR

  • Anasayfa
  • Köşe Yazısı
  • BİRLİKTEN ÇÖZÜM DOĞAR

Birlikten çözüm doğar

Bu haftaki gazetemiz elinize ulaştığında, 2 Nisan Pazar günü, Doğu ve Güneydoğu firmalarımız, Şanlıurfa’daki bölge toplantılarını yapmış olacaklar. Diyarbakır, Batman, Siirt, Şanlıurfa, Mardin firmalarının öncülüğünde gerçekleştirilecek toplantı, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Mersin’de yapılan toplantıların da devamı olacak. Firmalar maliyetlerini azaltma konusundaki çalışmalarını daha da genişletecek, her iki bölgeyi kapsayacak şekilde güçlendirecek. TOFED olarak, doğru yaptıkları her işte,  firmaları, sonuna kadar desteklemeye devam edeceğiz. Sektörümüz daha iyi yerlere gelmesi için yapılan her iyi işin yanındayız.

MAN Kamyon ve Otobüs A.Ş’nin yeni Neoplan Tourliner Lansmanı, 24-25 Mart tarihlerinde, Antalya’da gerçekleştirildi. Lansman toplantısına, TOFED yönetim kurulu üyeleri, GYK üyeleri, firma sahipleri ve yöneticileri katılım gösterdi.  Antalya Titanic Hotel’deki lansmanda, sektör mensuplarımız hem yeni Neoplan Tourliner’ı incelediler hem de birbirleriyle hasret giderdiler. TOFED olarak da,  şahsi olarak da, Türk otobüsçülerine yeni ve kullanışlı bir otobüs seçeneği daha sundukları için MAN’ı takdir ediyoruz. Desteğimizi de açıkça belirtiyoruz. Ülkemize yapılan her yeni yatırım ve istihdam sağlayan her yeni proje bizleri mutlu ediyor. Bu duygularımı aktarırken şunu da hatırlamadan edemedim; vaktiyle yabancı sermaye yatırımı için yer sorunu sorulduğunda Merhum Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel şöyle demişti; “Yeter ki yatırım yapılsın, fabrika yeri için gerekirse Çankaya Köşkü’nün bahçesini bile veririm.” Yatırım ve istihdamı destekleyen efsane bir sözdü o söz. Hepimizin kulağında küpe olmalı. MAN yönetimini candan tebrik ediyorum.

Diğer bir konu, yeni karayolu taşıma yönetmeliği tasladığı bildiğiniz gibi Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinde yayınlandı. 10-11 Şubat tarihlerinde, İstanbul Wow Hotel’de gerçekleştirilen çalıştayda, sektörümüzün talep ve önerilerini aktarmıştık. Birçoğunun dikkate alındığını gördük, teşekkürlerimizi iletiyoruz. Şimdi taslak konusunda yoğun bir çalışma içerisindeyiz. TOFED bünyesinde bir komisyon oluşturduk. Firma temsilcilerinin de yer aldığı bu komisyon üç toplantı yaptı. Taslağı bütün detaylarıyla inceliyoruz. Son toplantımızı Salı günü (4 Nisan) gerçekleştireceğiz ardından görüş ve önerilerimizi Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü’ne ileteceğiz. Yine bu konuda, yönetmelik çıkmadan önce yeni bir çalıştay daha talep edeceğiz.

Gazetemizin bu haftaki manşetinden de gördüğünüz gibi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Sayın Yunus Emre Ayözen ile önemli bir toplantı gerçekleştirdik.  Otogarlar, ara duraklar, servisler, ilçelerdeki bilet satış acenteleri konularını konuştuk. Sektörümüzün talebi, İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nın 2019 yılından sonrada mevcut yerinde devam etmesidir. Otogar’ın eksiklikleri var mıdır ki mutlaka vardır. Ancak bunların ıslah çalışmasıyla düzeltilmesi mümkün. TOFED olarak, eksikliklerin giderilmesi konusunda desteğe de hazırız. Sektörümüz,  kalbi olan İstanbul’da yeni bir maceraya sürüklenmemelidir. TOFED olarak bu konuda da sektörümüzün sesini duyurmaya ve ortak haklarımızı savunmaya devam edeceğiz.

Mevlüt İLGİN
0 Yazısı Var

BENZER YAZILAR