HAFTANIN DEĞERLENDİRİLMESİ

  • Anasayfa
  • Köşe Yazısı
  • HAFTANIN DEĞERLENDİRİLMESİ

Bu hafta sektörümüz adına 3 önemli toplantı gerçekleşti.

Bu toplantıların birincisi 10 Nisan 2017 Pazratesi günü TOBB Sektör Meclisi Toplantısı’ydı. Bu toplantı ile ilgili haberler gazetemiz sayfalarında  var. Toplantının en önemli gündem maddesi taslağı yayınlanan Karayolu Taşıma Yönetmeliğinin TOBB Sektör Meclisinde de tartışılmasıydı. Bu toplantıya Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın üst düzey yetkililerinin, özellikle yönetmeliğin mimarlarından Sayın Mahmut Gürses’in atılması ise bizim için sevindirici bir nokta oldu. TOBB Sektör Meclisi üyeleri toplantıda meclisin bütün üyeleri son olarak yönetmelik değişikliğinden beklentilerini izah ettiler.

İkinci önemli toplantı ise 12.04.2017 Çarşamba günü TOFED’in çağrısı üzerine Diyarbakır, Batman, Siirt, Şırak, Şanlıurfa, Bingöl, Van, Bitlis, Mardin, firma sahipleri, yöneticileri ve İstanbul’daki temsilcilerin katıldığı toplantı oldu. Bu toplantı ile ilgili haberler de gazetemiz sayfalarında var. Bu toplantılarda da sektörde artık kanayan yara haline gelen yolcu satma, ayakçı, çorbacı dediğimiz yasa dışı unsurların sektörü çok kötü etkilediği konuları masaya yatırıldı. Toplantıya katılan bütün firma sahipleri ve illerin dernek başkanları bu konuda kararlılıklarını dile getirip resmi kurumları göreve çağırdılar.

TOFED bu kararlılık karşısında harekete geçerek başta Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 1. Bölge Müdürlüğü, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Otogar yönetimiyle ilişkiye geçerek gerekli tedbirlerin alınmasın takip etti.

13.04.2017 Perşembe günü ise bu defa Güneydoğu firmalarının İstanbul İşletmecileri TOFED Toplantı Salonunda bir araya gelerek firma sahiplerinin aldıkları kararların uygulanma sorunları masaya yatırdı. Bu toplantılarda da özellikle “çorba” diye adlandırılan  yolcu başı gibi yanlış uygulamaların  mutlaka önlenmesi kararı alındı.

Mevlüt İLGİN
0 Yazısı Var

BENZER YAZILAR