IPRU BÜYÜYOR

IPRU büyüyor

Kuruluşu çalışmalarını 2010 yılında başlattığımız, Türk otobüsçülüğünün gururu olan Uluslararası Karayolu Yolcu Taşımacılığı Birliği(IPRU) 18 ülkeden 22 üye dernek ile faaliyetlerine tüm hızıyla devam ediyor. Bayram sonrasında IPRU için çok önemli bir üyelik anlaşması imzaladık.

En son Mayıs ayında TÜYAP Comvex Fuarı’ndaki yönetim kurulu toplantımızda Somali Ekspres Otobüsçüler Derneği (SEBTA) ile IPRU’ya üyelik anlaşması imzalamıştık. Geçtiğimiz hafta ise Erbil Uluslararası Otobüs Terminali CEO’su ve Genel Müdürü RawandNaqishibendi  ileIPRU’ya üyelik için mutabakat zaptı imzaladık. Böylece tarihi ve kültürel bağlarımızın çok uzun zamana dayandığı komşumuz Irak ile de mesleki dayanışma ve işbirliğinin önü açılmış oldu.

Asya’dan Avrupa’ya, Afrika’dan Hindistan ‘a kadar uzanan geniş coğrafyadaki üyelik çalışmaları önümüzdeki günlerde de tam gaz devam edecek.

Diğer taraftan da kurumsallaşma faaliyetlerimizi tamamlamak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Bir sonraki yönetim kurulu toplantımızı üye ülkemiz Bulgaristan’ın Plovdiv kentinde yapacağız. Bu toplantı Türkiye dışında yapacağımız ilk yönetim kurulu toplantımız olacak. Bu toplantıda Bulgaristan’ın yolcu taşıma sistemlerini daha yakından inceleme imkânımız da olacak.

Son olarak geride bıraktığımız bayram tatili ve sektörümüzün performansı ile ilgili bir değerlendirme yapmak istiyorum. 9 günlük bayram tatilinde tatil yapmayan sektörlerin başında karayolu yolcu taşımacılığı sektörü yer aldı. 10 milyona yakın misafirimizi gitmek istedikleri noktalara güvenli bir şekilde ulaştırdık ve trafik terörünün bayram bilançosunda sektörümüz yer almadı. Kazaya karışmadan, bayram tatilinin tamamlayan sektörümüz hepimizin yüz akıdır.

 

Mevlüt İLGİN
0 Yazısı Var

BENZER YAZILAR