MYK TOPLANTISINDAN ÖNEMLİ NOTLAR

  • Anasayfa
  • Köşe Yazısı
  • MYK TOPLANTISINDAN ÖNEMLİ NOTLAR

MYK TOPLANTISINDAN ÖNEMLİ NOTLAR

4 Ekim Salı günü gerçekleştirdiğimiz Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Merkez Yürütme Kurulu toplantımızda son ayların öncelikli gündem maddelerini masaya yatırdık ve değerlendirdik. Öncelikli konumuz Yavuz Sultan Selim Köprü geçişinin otobüsçüye mecbur edilmesi oldu.

Öncelikle herkesin kabul etmesi gerekir ki; 3. Köprü’den geçiş zorunluluğu otobüsçüyü çok ağır bir yük getirdi. Otobüsçü 3. Köprü’den gitmek yerine ceza ödemeyi bile göze alacak duruma geldi. Biz hiç kimseye 2. Köprüden kaçak geçin diye bir öneride bulunmayız.

TOFED meşru yoldan sivil toplum örgütü olmanın sorumluluğu içinde tüm yetkililerin kapılarını tek tek çalacak ve eninde sonunda haklılığımız konusunda herkesi ikna edeceğiz. Otobüsçünün elinden alınan 2. Köprü geçiş hakkınatekrar kavuşacağız. Bu konu için Ulaştırma Bakanlığı ve Başbakan’ımız ile görüşerek haklı olduğumuza ikna edeceğiz. Gerekirse Cumhurbaşkanımız’a kadar da gidilecek bu konu için. Zira Türkiye genelinde 81 ilde 350 firma ile 70 uluslararası yollarda çalışan firmaların ortak ve öncelikle çözüme kavuşması gereken sorunu 3. Köprü geçişinin otobüsçü için mecburi olmasıdır.

MYK toplantımızda diğer önemli gündem maddelerimiz içinde bu konu önceliğimiz oldu. Yapılan değerlendirmelerde diğer meslek kuruluşları ile birlikte Ticaret Odası ve Odalar Birliği aracılığıyla sektörümüzü çok iyi bilen Başbakan’ımıza konuyu iletme kararı ön plana çıktı. Biz haklı olduğumuz köprü geçiş sorunumuz için birlik ve beraberlik içinde her kapıyı çalmaya hazırız.

MYK toplantımızda sigorta sorunumuz için Evrensel Sigorta ile yaptığımız anlaşmayı da üyelerimize anlattık. Bu anlaşma esnafımıza sigorta konusunda ciddi indirim getirecek.

Diğer önemli gündem maddemiz ise TOSEV ‘in 16 Kasım’da yapacağı dayanışma gecesinin hazırlık çalışmaları oldu. Sektör mensuplarını bir araya getireceğimiz bu geceden elde edilecek gelir ile sektör mensubu 500 gencimize burs imkanı sağlamayı hedefliyoruz.

Sektörümüzün kanayan yarası olan korsan taşımacılık konusu da gündemimizde yer alan konulardan biri oldu. Korsanın engellenmesine yönelik çalışmaların sıklaştırılması ve insanların güvenli bir şekilde, huzurlu ve keyifli seyahat etmelerini sağlama yönünde adım atılması için ortak karar alındı.

TOFED olarak biz yolumuza ve çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz.

 

Mevlüt İLGİN
0 Yazısı Var

BENZER YAZILAR