ÇİFTÇİ TAMAM SIRA OTOBÜSÇÜDE

  • Anasayfa
  • Köşe Yazısı
  • ÇİFTÇİ TAMAM SIRA OTOBÜSÇÜDE

ÇİFTÇİ TAMAM SIRA OTOBÜSÇÜDE

 

Devlet çiftçinin kanayan yarası olan pahalı akaryakıt için indirim kararı aldı ve Başbakanımız Binali Yıldırım açıkladı.Başbakan Yıldırım “Çiftçimizin  kullandığı mazotunun yarısı kendinden, yarısı bizden.bol ekin, Allah bin bereket versin ve ülkemize hayırlı olsun” dedi.

Bu alınan karar bana göre geç alınmış olsa da doğru bir karardır. Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım aldığı bu karar mazot ile ilgili 2’inci jestidir. Kendisi deniz kökenli olduğu için ilk jesti (0) ÖTV ile denizcilere yapmış ve denizcilere ucuz akaryakıt sağlamıştı.

O günkü rakam ile denizcilere, yat sahiplerine, balıkçıya sağlanan akaryakıt desteği 250 milyon dolar diye açıklanmıştı.

Şimdi çiftçinin kullandığımazotun yarısı da sübvanse edilecek.

Biz de soruyoruz; çiftçiye verilen bu destek neden otobüsçüye de verilmiyor? Şehirlerarası tarifeli, yolcu taşımacılığı yapan 8 bin 500 civarında otobüsün kullandığı akaryakıttaki ÖTV’nin yarısının iade edilmesi talebimizi tekrarlıyoruz.

Otobüsçüye verilecek akaryakıt desteğinin toplamının 250 milyon dolar tutacağını daha önceki çalışmamızda hesaplamıştık. Devletin bu işten 750 milyon dolar kar edeceğini o zamanki Ulaştırma Bakanımız ve Şimdiki Başbakanımız Binali Yıldırım çok iyi biliyor.

Biz kendisine bu raporları sunduk ve kendiside bunu desteklediğini bize belirtti. Ancak Maliye Bakanlığı bazı bütçe açıkları nedeniyle haklı olan talebimiz geri çevirdi.

Şimdi sıra Başbakanımız Binali Yıldırım’da,  bizim akaryakıt derdimizi mutlaka çözmeli ve desteğini bizden esirgememeli.

ÖTV desteği sıra artık bizde.

Halkımız balığı ucuz yesin tamam, meyve ve sebzeye fazla para ödemesin buna da tamam, ancak otobüsle köyüne, ailesine ya da  tatiline giderek, daha fazla seyahat ederek ekonominin gelişmesine de destek versin. Biz de anayasal bir hakkı yerine getirirken  daha az zarar edelim. Tüm isteğimiz budur.

Mevlüt İLGİN
0 Yazısı Var

BENZER YAZILAR