SEKTÖRÜN ÇALIŞTAYI

  • Anasayfa
  • Köşe Yazısı
  • SEKTÖRÜN ÇALIŞTAYI

SEKTÖRÜN ÇALIŞTAYI

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın 3-4-5 Şubat 2017 tarihlerinde Polenezköy Park Otelde gerçekleştireceği ‘Mevzuat Çalıştayı’ öncesi bir araya gelen sektör temsilcileri ve Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri çalıştayda sunulmak üzere hazırlanan 4925 Sayılı Karayolu Taşıma Yönetmeliğinde Düşünülen Değişiklik Önerileri taslak metnini masaya yatırarak görüştük.  Çalıştayın organizasyonu için TOBB Sektör Meclisi, TOFED, TOF, UYOF ve IPRU temsilcilerinden oluşan Karayolu Yolcu Taşıma Çalıştay Hazırlık Komisyonu oluşturuldu.  Yapılan değerlendirmelerde 14 yılda sektörün ihtiyaçlarını karşılamaktan hayli uzaklaşan Karayolu Taşıma Kanunu ve buna bağlı yönetmeliklerin revizesi için 3-4-5 Şubat tarihlerinde Park Polonez Otel’de bir çalıştay düzenlenecek. Çalıştay öncesi sektörün mevzuattan kaynaklanan sorunları ve çözüm önerilerini belirlemek için 5 komisyon kuruldu.

Yurtiçi Tarifeli Taşımacılık (D1-D4) Sorunları ve Çözüm Önerileri Komisyonu, Yurtiçi ve Uluslararası Grup Taşımacılık  (D2-B2) Sorunları ve Çözüm Önerileri Komisyonu, Uluslararası Tarifeli Taşımacılık (B1) Sorunları ve Çözüm Önerileri Komisyonu, Yolcu Terminalleri, Altyapı Entegre Taşımacılık Sorunları ve Çözüm Önerileri Komisyonu ile Eğitim, Denetim, Korsan Taşımacılık, Haksız Rekabet Sorunları ve Çözüm Önerileri Komisyonu çalıştay öncesi toplantılar yaparak mevzuat kaynaklı sorunları belirleyip çözüm önerilerini sunacak. Çalıştay tüm sektörümüze hayırlı olmasını arzu ediyorum.

DİYARBAKIR’A ALKIŞLAR

Yükselen maliyetler karşısında ezilen ve zarar eden Diyarbakır firmaları bir araya gelerek sorunlarına çözüm aradılar. Zarar etmeden ve firmalarını yaşatmak için yaptıkları çalışmayı kutluyorum. Bu sektörde artık hiçbir firmanın kapanmasını istemiyoruz. Biz yaptığımız işin ve bilet fiyatımızın adaletli olması lazım. Zarara hiç kimse uzun süre dayanamaz ve hizmet veremez duruma gelir. Bunun için Diyarbakır, Batman, Siirt,  Van firmalarımızın aldığı kararı kutluyor ve yanlarında olduğumu belirtiyorum.

Mevlüt İLGİN
0 Yazısı Var

BENZER YAZILAR